ZIŅAS

Sestdien Igaunijas pilsētā Otepē norisinājās Baltijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā sportistiem līdz 23 gadiem. Par absolūto Baltijas čempionu ļoti aizraujošā un tehniski sarežģītā trasē kļuva Igaunijas sportists Raits Ārms. Tikmēr Latvijas čempiona titulu otro gadu pēc kārtas ieguva Pauls Rubenis. 

U23 vīru grupas brauciena sacensībās startēja kopumā 46 sportisti no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Latvieši vēsturē pirmajā U23 grupas Baltijas čempionāta sacensībās bija pārstāvēti ar 13 riteņbraucējiem, kuri pārstāvēja “Ampler Development”, “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”, “Evelo team RRS”, “ZZK” un “RRS” komandas.

Sacensību rīkotāji bija parūpējušies par ļoti aizraujošu 120 kilometru garu trasi. Sākuma daļā sportisti veica divus 35 kilometrus garus apļus. Sekoja desmit 5,5 kilometru gari apļi pa Otepes slēpošanas centra šaurajiem asfaltētajiem celiņiem. Netrūka stāvu kāpumu un tehnisku nobraucienu.

Distances sākuma daļā sekoja vairāki atraušanās mēģinājumi, tomēr tie visi nebija ilglaicīgi. Pirmā lielā apļa beigās, augot tempam, no peltona sāka atkrist virkne braucēju, tostarp arī vairāki Latvijas riteņbraucēji. Otrajā lielajā aplī solo vadību ieguva “Ampler” komandu pārstāvošais igaunis Erkī Lanamē. Īsi pirms iebraukšanas slēpošanas centra apļos viņu panākt izdevās mūsu Paulam Rubenim un lietuvietim Aivaram Mikutim, kuri arī abi pārstāv “Ampler” komandas krāsas. Uzņemto tempu Lanamē nespēja turēt un atpalika. Rubenis un Mikutis turēja ap 30 sekunžu lietu pārsvaru, kas gan pirms pēdējiem sešiem apļiem bija ievērojami sarucis. Sekotāju grupiņai izdevās šo duetu panākt.

Sekoja Aleksa Krasta solo uzbrukums. “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” komandas braucējam izdevās vadībā noturēties pusotru apli. Tad viņu panāca ap 12 braucēju lielā grupiņa. No latviešiem tajā bija – Pauls Rubenis, Kristers Ansons, Mareks Balodis, Kristiāns Belohvoščiks un Roberts Andersons.

Priekšpēdējā aplī no konkurentiem atrāvās galvenais favorīts Raits Ārms un “Ampler” komandas igauņu riteņbraucējs Gļebs Karpenko. Nevienam abus panākt neizdevās. Finišā pārliecinoši ātrākais bija Francijas pasaules tūres “Groupama – FDJ” riteņbraucējs Ārms finišēja pēc 2 stundām 57 minūtēm un 13 sekundēm. Tāds pats laiks arī otrās vietas ieguvējam Karpenko. Tuvākā sekotāju grupa finišēja 20 sekundes pēc uzvarētāja. Tajā bija arī Pauls Rubenis un Alekss Krasts. Paulam absolūtajā ieskaitē sestā, bet Aleksam devītā vieta.

Latvijas čempionāta vērtējumā Pauls Rubenis otro gadu pēc kārtas guva zelta godalgu. Sudrabs Aleksam Krastam, bet trešā vieta Kristeram Ansonam. Viņš pēdējos metros pārspēja Kristiānu Belohvoščiku (“RRS”) un Mareku Balodi (“ZZK”). Sestā pozīcija Latvijas čempionāta ieskaitē Robertam Andersonam (“Evelo team RRS”).

REZULTĀTI PIEEJAMI ŠEIT: